Český dodavatel úpraven vody,
dovozce filtrační techniky. Montáže a servisy.

VODU PRO VÁS UPRAVUJEME OD ROKU 1996
Upravená voda.cz s.r.o.
Na Máchovně 1270, 266 01 Beroun

Internetový obchod

Filtrace železa a manganu + změkčení

BUĎTE ŠETRNÍ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ A SPOTŘEBĚ VODY
Při výběru technologie na úpravu vody je nutné, vzhledem ke snižování stavu vody ve zdrojích, zvažovat také provozní náklady a hlavně spotřebu vody při praní filtrů a regeneračních procesech. Naše úpravny jsou v režimu ECO šetrné k životnímu prostředí a spotřebě vody potřebné k provozu úpraven a filtrů. Pro další informace nás prosím kontaktujte.

Železo - nadlimitní obsah nad 0,2 mg/l

Rezavý zákal je typickým rysem zvýšených obsahů železa ve vodě. Sediment, který se může projevit až po delší době, zejména po ohřevu. Vodu lze velmi obtížně používat i pro užitkové účely, protože sloučeniny železa se usazují v trubkách, tvoří pevné úsady a ucpávají přívody do zařízeních např. praček (nelze prát bílé prádlo), sanitární keramiky, bojlerů apod.

Mangan - nadlimitní obsah nad 0,05 mg/l

Mangan a jeho sloučeniny se často projevují jako mastné skvrny na povrchu vody, takovouto vodu nelze používat pro pitné a ani pro užitkové účely. Mangan dokáže tvořit nepříjemné skvrny při praní prádla. Zvýšení manganu doprovází zápach vody.

Tvrdost vody Ca + Mg

Při použití vody pro užitkové účely, je měkká voda šetrná k zařízení a spotřebičům, kterými protéká. Ve tvrdé vodě se srážejí mycí a i prací prostředky. Zvláště nežádoucí je tvorba vodního kamene (inkrustace). Zarůstání spotřebičů, tepelných spirál, výměníků, ventilů trysek, potrubí atd.

Odstranění železa, manganu a změkčení se provádí průtokem vody úpravny se speciální náplní. Náklady spojené s provozem úpravny závisí na obsahu železa a manganu, ale také na tvrdosti upravované vody.

Našim zákazníkům nabízíme kompletní servis kolem úpravy vody, instalatérské práce, montážní činnost i pozáruční servis. Na celý náš sortiment držíme náhradní součásti a příslušenství. Více na: Reference
1. Kompletní úprava vody WaterBoss - odstranění železa, manganu a tvrdosti
2. Úpravna vody BlueSoft N 120 EA - odstranění železa, manganu a tvrdosti
3. Finančně dostupná filtrace železa RFFE20-BB
4. Filtrace železa, manganu - náhradní náplně a regenerační sůl


Tabletovaná sůl
Náhradní náplň BIRM